לפרטים והתאמת תוכנית התקשר עכשיו, 077-5448575!

תוכנית "הצעד הראשון"

תכנית "הצעד הראשון" של  נרקונון מאפשרת לאנשים לעבור את תהליך הגמילה הפיזית שלא בתנאי פנימייה, גמילה ללא אישפוז, במסגרת הבית והמשפחה. תוכנית זו מתבססת על טכנולוגיה אפקטיבית מוכחת לשחרור מסמים אשר עוזרת להקל את הסימפטומים והכאבים של תהליך הגמילה והיציאה מהסמים.  זהו החלק הראשון מהתכנית המלאה של נרקונון לגמילה מסמים, הניתנת ליישום בדרך של גמילה ללא אישפוז.

בחברה בת זמנינו, בה השימוש בסמים הוא נרחב וההתמכרות נעשית יותר ויותר מקובלת, אמצעי שעוזר בהקלה מהגמילה והופכת אותו לפחות מכאיב הוא שירות בעל ערך רב עבור אנשים מכורים שרוצים להפסיק להשתמש.

תכנית "הצעד הראשון" של נרקונון מיישמת שיטות ותהליכים אשר פותחו ע"י ל. רון האברד.  התכנית מתוכננת לסייע לאדם להשתחרר מהצורך בסמים על ידי השימוש בתוספי תזונה ותהליכים מסוימים אשר עוזרים לו להגדיל את יכולתו לעמת (להיות מסוגל להתמודד) ולהיות יותר בתקשורת עם הסביבה ועל ידי כך להקל ולהוריד את הסימפטומים של הגמילה. 

ממה מורכבת תכנית "הצעד הראשון" של נרקונון?
תכנית זו היא גישה חופשית מסמים לצורך גמילה. היא מתוכננת לאפשר לאדם להשתחרר מהסמים מבלי להתנסות בתופעות והכאבים האיומים שחווים לעיתים קרובות בזמן הגמילה.
זה בנוי מארבעה מרכיבים שנמצאו מוצלחים ביותר בגמילה  מסמים, יחסית ללא כאבים. ארבעת המרכיבים האלו עובדים ביחד לסייע למכור להיגמל בהצלחה וככל האפשר ללא כאבים.

תזונה –  כולל ויטמינים ותוספי מינרלים, היא הרכיב  הראשון של התכנית.  הוכח ששימוש מתמשך בסמים מזרז את בעירת הרזרבה של הויטמינים במערכת של האדם ולגרום לאדם להיות במחסור חמור ביותר. יש להחזיר את איבוד הויטמינים הזה או שהאדם ימשיך לחוות אי נוחות שתגרם מהמחסור הזה.
מחקר מעמיק בתחום של תוספי התזונה והויטמינים מוכיח שהם מביאים תועלת מרבית על ידי השלמת החוסרים בחומרי התזונה החיוניים לתחזוקת הגוף במצב נורמאלי ולהקלת כאבי הגמילה.

 סיועים – בתכנית "הצעד הראשון" משתמשים הרבה מאד בסיועים.  סיועים הם תהליכים קלים ליישום על ידי כל אדם לעזור לאדם אחר להתגבר על תאונות, מחלות קלות או כעס ועצבנות.  זהו המרכיב השני של התכנית.
סיועים אלו תוכננו למנוע ולהקל בכל מקרה של התעוותויות או התכווצויות או כאב שהאדם חווה במהלך הגמילה ומסייעים לו להישאר במצב נסבל.

המרכיב השלישי מבוסס על תרגילי אובייקטיביים קלים שפותחו על מנת לעזור לאדם להתבונן החוצה ולהיכנס לתקשורת עם סביבתו.
תרגילי אובייקטיביים הם תרגילים המבוצעים כדי לסייע לאדם להיות בזמן הווה על ידי שמביאים אותו לידי כך שיאתר חפצים בסביבתו. הם מכוונים את תשומת ליבו המופנית פנימה אל תוך עצמו, לעבר חוויות בעברו או אפילו לעבר כאביו הפיזיים והרגשיים היום, החוצה אל הסביבה  בה הוא נמצא עכשיו. כשמביאים את האדם לידי התבוננות החוצה, תרגילים אלו מקלים על הגמילה והופכים את הפסקת השימוש בסמים באופן מוצלח, לאפשרית.
המרכיב הרביעי מבוסס על אימון תרגילי תקשורת הנקראים " תרגילי אימון" (TR's  ).
 מדוע דרוש אימון בתקשורת?

"אדם חי במידה בה הוא יכול לתקשר", כתב ל. רון האברד. למעשה, בכל רמה שהיא, תקשורת היא הפעילות היחידה אותה חולקים כל בני האדם. לא משנה מה אנו עושים, אנו חייבים לתקשר – האחד עם השני, עם דברים סביבנו. במקום העבודה, בבתינו, בארצנו. וכמובן אנו חייבים לתקשר עם עצמנו – עם מחשבותינו, עם גופנו. לכן, לשיפור היכולת הזו יש קשר הדוק ביותר עם תהליך הגמילה מסמים וכן עם היכולת להישאר נקי מהם.

גמילה ללא אישפוז
הדרכת תוכנית "הצעד הראשון", מועברת באמצעות מדריך גמילה מטעם נרקונון, לאדם מכור המעוניין להיגמל ולבן משפחה או חבר קרוב הרוצים לעזור לו.

נקבע מועד ללימוד ותרגול כל מרכיבי התוכנית. כל החומרים נמסרים בצירוף הוראות.
לאחר שהתרגול הוכח כמספק, מתחיל הנגמל לבצע את הצעדים  יחד עם האדם שנרתם לסייע לו.
מעקב יומי מתבצע ע"י מדריך נרקונון, על מנת לוודא שהתוכנית פועלת כסידרה. מתקיימות פגישות  אחת לשבוע,  ללימוד נוסף ותירגול. במידת הצורך נערך אף ביקור בית.

גמילה ללא אישפוז מתאימה לאנשים עובדים שאינם משתמשים בסמים, בדרך כלל, במשך היום ויש להם אדם קרוב המוכן לסייע להם לעבור את הדרך.

כיצד תוכנית נרקונון ® מטפלת בדחף לסם תוך כדי גמילה מסמים או הגמילה מאלכוהול? לחץ כאן

 

להתיעצות חייג