סיפורי ההצלחה של נרקונון

 

גם בשעות האפלות ביותר של אבי לא הפסקתי להתפלל עבורו בתקווה שהוא יהיה בסדר…

אך משהו המשיך להטריד את מוחי ולומר לי שיש לעשות משהו נוסף.
לא יכולתי להמשיך להתפלל ולחכות לתוצאות שיקרו. עלי לנקוט בפעולה!
מעולם לא חששתי מתגובת אבי לתוכנית הפעולה שלי ושל אימי. ידעתי שאבא יבין שהפעם הזו תהייה שונה מהפעמים האחרות בהן ניסה להפסיק להשתמש בסמים.
בעזרת אימי, כישורי הארגון שלה, היא הכינה את אבא לנסיעה .
הסברתי לאבא, (באמצעות הסקייפ) שהחלק שלו יהיה בתהליך הגמילה והוא הסכים להרשות לי ולבעלי להקליט הצהרה שלו האומרת שהוא רוצה ומוכן לבוא ולהישאר בנרקונון ישראל עד לשיקום מלא.
מנהלת נרקונון , הכינה אותי לפני הנסיעה ונתנה לי את הויטמינים בהם משתמשים לגמילה, אותם נתתי באופן מיידי, לאבא, ברגע שפגשתי אותו .

תפילותיי נענו והכל עבר חלק. אני גאה באבי, על כך שקיבל החלטה מרצונו ( טוב… אולי אימי ואני דחפנו אותו לכך מעט). אני גאה על שיתוף הפעולה שלו ועל המסירות ללא קץ בדרך לאורך המסלול עד להתמקמות בנרקונון ושלושת השבועות שהוא נמצא כאן.
אני זוכרת עד כמה אבא היה עייף לאחר הטיסות לכאן…אך זהו זיכרון מעומעם עכשיו… מדוע? כי אני מתחילה להתרגל למראה החדש שלו: הלחיים התמלאו ופניו הפכו להיות מלאות חיים. הוא העלה במשקל כ- 6 ק"ג. (ממצב של תת משקל גבולי). כשאבא פתח את הדלת אתמול התמלאתי שמחה לראות עד כמה טוב הוא נראה ונשמע! וכל זה רק לאחר 3 שבועות מאז שהוא כאן.
אתמול נתנו לאבא וידוע על כך שסיים את קורס התקשורת. הרגשתי בדמעות שמחה עולות בעיניי כששמעתי את אבא קורא בפנינו את סיפור ההצלחה האחרון ואת ההישגים שלו… אחד מיני רבים בהווה והעתיד יהיה בוודאות מלא בהישגים נוספים.
המקצועיות, תשומת הלב, האכפתיות, החום והאירוח של צוות נרקונון עולה על כל ציפיותיי. אני מודה להם, אך בעיקר לאבא שהפך מסע זה למציאותי.
נ.ב. זוהי רק התחלת המסע ואני מקווה לכתוב עוד ועוד הישגים בעתיד.                                                                        רות .ג

סיפור ההצלחה שלי במילה אחת נרקונון!!!
נרקונון זה המקום אליו הגעתי בסופו של מסע תלאות ארוך ומעייף. המסע התחיל אצלי לפני 16 שנה, בנקודת האמצע של חיי. בנקודה זו התחלתי להשתמש בסמים! למה התחלתי? שאלה טובה שעד היכרותי עם נרקונון לא מצאתי לה תשובה. וחיפשתי לא מעט, והפסקתי לחפש וכמעט התייאשתי! אבל לא, אין ייאוש! זו המסקנה אליה הגעתי וכשהושטתי יד ובקשה לעזרה וראו זה פלא, בדיוק אז נשלחה אלי יד וכשאני חושב לעומק… בדיוק אז חיבקו אותי ידיים שנשלחו ממחוזות שלא הכרתי, בדיוק אז הבנתי שלא למעני בלבד אלא למען הכול וכולם, אצטרך לעשות צעד גדול שישנה לי את העולם…נשמע קשה, נשמע בלתי אפשרי…אני מבין! הייתי שם עמוק עמוק שואל את עצמי לאן נעלם לי הצחוק, האושר, החברים, לאן למען השם נעלמו לי החיים? בקיצור, הצעד הראשון לתקומה נעשה. הדרך כללה מסע מדוייק עם עבודה פשוטה ותרגילים. כשאני מנסה לתאר לכם את הדרך וכמה היא פשוטה, אני מבין! אני מבין שיש כל כך הרבה אנשים ומכרים שלנו שמסתובבים בעולם עם סימן שאלה גדול שתלוי על צווארם, הוא מעיק וכבד שלפעמים בא להתאבד.

אז בבקשה חברים, יש תשובה שמונחת לכם מול הפנים! בשבילי תם החיפוש. ולכם אני מציע לתפוש ת'מושכות ולעלות על הסוס.                                                                        אביב.ח
אני בן אדם רגיל, בעל מקצוע, אבא ל-3 ילדים. אני התחלתי לשתות מגיל צעיר. ניסיתי בכוחות עצמי המון פעמים לעזוב את השתייה ולצאת מזה, אך זה לא החזיק מעמד. זה הפריע לסביבתי, לחברי ולבני משפחתי. יום אחד לקחתי את עצמי בידיים ואמרתי "לבד אני לא יכול". החלטתי לפנות לעזרה והגענו לנרקונון.

ציפי הצליחה להוציא אותי מרוב המחשבות השליליות שהיו בראשי. ועזרה לי לראות את האור בקצה המנהרה. הויטמינים עזרו לי לשלוט בגוף הם הרגיעו אותי כמו גם הסיועים שקיבלתי.
היום אני נקי משתייה כבר כמה חודשים אפילו לא מסוגל להריח את זה.
אפשר גם אחרת וזה לא בחלום!

                                                                                                              עבדאללה.

אין ספק שהייתי "על הפנים". חשבתי מחשבות רעות, רבתי עם כל העולם ומה שהיה לי בראש זה היה לחפש את המנה הבאה. הייתי מכור קשה לסמים כמו קריסטל ואחרים ושתיתי את כל סוגי האלכוהול האפשריים.
הציעו לי לעבור את תוכנית הגמילה של נרקונון, לא היה לי מושג מה זה בדיוק, אבל הבנתי שאוכל במקום זה לנקות את הגוף שלי מכל הסמים והאלכוהול שהכנסתי לגופי, בלי תחליפי סמים פסיכיאטריים. מה שעניין אותי עוד זה שאני יכול להתנתק ופשוט לעבור את התהליך השקט.
מעבר לתהליך הגמילה הפיזי, למדתי שם למה בכלל נכנסתי לזה, שזה היה תהליך מדהים. מה שלמדתי שם יישאר איתי כל חיי.
היום אני אדם חדש- אני מופתע מהשינוי שעברתי. אני עובד! אני לומד! שוכר דירה לבד! ובמיוחד מאושר עד הגג.
תודה לאייל ולאימא שלי שדחפו אותי לגמילה הזו.

                                                                                                               א.

                                                      

 

 אשתו של מכור לשעבר מספרת:

ע. היה בחור חכם, חתיך ומצחיק. במשך השני היה שותה אלכוהול וסוגי סמים שונים. כל עולמנו נע סביב החומרים האלו שהרסו את חייו וכמובן את הזוגיות שלנו. הסמים מחקו את זכרונו והשאירו אותו בוהה, עצבני, בוכה ומעליב. לפעמים היה שובר חפצים ומעליב את כל בני משפחתו. היה מסכן את חייו בנהיגה לאחר שתיית אלכוהול.
כל הזמן היה בורח מהמציאות, מתנדנד, מסריח, מרביץ ומתפרע. האנשים היו סוגרים את הדלתות מפחד מה יעשה להם כשהוא שתוי.
יום אחד החליט בעצמו שזהו זה, צריך לבקש עזרה. הגענו לנרקונון שם קיבלה אותו ציפי בזרועות פתוחות. הוא קיבל המון סיועים, שיחות וויטמינים. הוא למד להתמודד עם החיים בלי צורך להתמסטל.
אני לא האמנתי שירים את עצמו על הרגליים. הוא עובד במרץ, מתנהג הכי יפה. אני סומכת עליו ויודעת שלא רק שהטיפול עזר לו, אלא הוא עזר לעצמו ועם הרבה סיועים וחיזוקים, הוא יצליח.

                                                                                                  ס.

 

                

Call Now Buttonלהתיעצות חייג דילוג לתוכן