גמילה ממריחואנה?

מכור למריחואנה ו/או חשיש? התקשר ל- 054-6650271

מה זו מריחואנה?

מריחואנה היא מילה המשמשת לתיאור פרחים, זרעים ועלים מיובשים של הצמח האינדיאני המפ (hemp ). ברחוב יש לו כינויים רבים אחרים כגון: ,astro turf באנג,  daggo, dope,  grown, pot, reefer, roach, Texas tea, weed, גאנג'ה, גראס, המפ, מרי ג'יין.

חשיש הוא צורה של הסם, הוא מופק מהשרף של הצמח האינדיאני המפ. הוא נקרא גם "hash"  או "shit", הוא חזק פי 6, בממוצע, מהמריחואנה. 

"קנאביס" מתאר את כל סוגי הסם השונים שמגיעים מצמח ההמפ, כולל מריחואנה וחשיש.
מבלי להתחשב בשמו, הסם הזה הוא חומר הגורם להזיות – חומר שמעוות את הקליטה החושית של המיינד (המחשבה) לגבי העולם שאתה חי בו. הכימיקל בקנאביס שיוצר את העיוות נקרא דלתא 9 טטראהידרוכאנאבינול (THC). כמות החומר הזה  שנמצאת בכל חבילת מריחואנה עלולה להשתנות באופן ממשי, אבל באופן כללי, אחוז ה- THC עולה בשנים האחרונות.
כיצד משתמשים בזה?
מריחואנה הוא הסם הלא חוקי הנפוץ ביותר בעולם. בדרך כלל מעשנים מריחואנה בסיגריות (ג'וינט) אבל ניתן גם לעשן אותה במקטרת. פחות שכיח הערבוב עם מזון והאכילה שלו, או חליטה כתה. לפעמים מערבבים את הג'וינטים עם סם אחר חזק יותר כמו קראק, קוקאין או סם הזיות PCP.

כשאדם מעשן ג'וינט הוא מרגיש את ההשפעה בתוך דקות. התחושות המיידיות – האצת פעימות הלב, ירידה בקואורדינציה ובשיווי המשקל והלך רוח חולמני ולא אמיתי – השיא מגיע בתוך 30 הדקות הראשונות. אותן השפעות של הטווח הקצר בדרך כלל נעלמות בתוך 2 עד 3 שעות, אבל הן יכולות להיות ממושכות יותר, תלוי בכמות שהמשתמש לקח, בחוזק של ה-THC ובאחוז של הסמים בתערובת.
כיוון שהמשתמש הטיפוסי שואף יותר עשן ומחזיק אותו במשך זמן ארוך יותר מאשר הוא יעשה זאת עם סיגריה, לג'וינט יש השפעה חמורה על הריאות של האדם.
מלבד אי נוחות שמלווה את כאב הגרון ודלקת סמפונות (ברונכיטיס), נמצא שצריכת ג'וינט אחד ואי גמילה ממריחואנה מהווה סיכון סרטן – מייצר כימיקלים כמו עישון של  סיגריות. התוצאות המנטאליות של שימוש במריחואנה הן די חמורות. למעשנים יש זיכרונות וכושר מנטאלי דלים יותר מאשר למי שלא מעשן.

את צמח ההמפ מגדים כבר 2000 שנה. מזג האוויר, האדמה וגורמים אחרים קובעים את אחוז ה-THC שנמצא בצמח (הכמות של חומר זה קובעת את חוזקו של הסם). אבל באמצעים טכניים של חקלאות מודרנית, מגדלי ההמפ פיתחו סוג של קנביס שיש בו רמות גבוהות בהרבה של THC מבעבר.

ההשפעות ההרסניות של מריחואנה
אי גמילה ממריחואנה – ההשפעות המיידיות של לקיחת מריחואנה כוללות האצת פעימות הלב, אי התמצאות, חוסר קואורדינציה גופנית, לעיתים קרובות לאחר מכן יש הרגשת דיכאון או עייפות. חלק מהמשתמשים סובלים מהתקפות פאניקה או חרדה.
אולם הבעיה אינה מסתיימת שם. המרכיב הפעיל של הקנביס, נשאר כלוא בתאים שומניים ובאיברים אחרים כגון המוח, אברי המין (באשכים ובשחלות), בטחול, בכבד ובריאות. מריחואנה משנה את המבנה של תאי הזרע, מעוותת אותם. כך שאפילו מנות קטנות יכולות לגרום לעקרות זמנית של הגבר.
מריחואנה יכולה לשבש את המחזור הנשי. קנביס הוא אחד הסמים היחידים אשר גורמים לחלוקת תאים לא נורמלית אשר מובילה לליקויים תורשתיים חמורים.
מה המשמעות של זה עבורך? אפילו אם אתה מפסיק להשתמש בסם, אתה יכול להמשיך לחוות תופעות לוואי מזיקות גופנית ומנטאלית, לאורך חודשים ואפילו שנים.

ההשפעות לטווח הארוך:

  • ירידה של התנגדות הגוף במחלות שכיחות.
  • דיכוי המערכת החיסונית
  • עלייה בכמות ליקויי הגוף.
  • עלייה במבנה לא נורמלי של תאים בגוף.
  • הריסה מהירה של סיבי הריאות ופציעות במוח שעלולות להפוך לתמידיות.
  • ירידה בתיפקוד המיני.
  • קשיי לימודים: ירידה ביכולת הלמידה ושמירת נתונים.
  • אפתיה, עייפות, חוסר מוטיבציה
  • שינויי אישיות ומצבי רוח
 • אי יכולת להבין דברים בבהירות.

מאחורי מסך העשן
השימוש במריחואנה אינו מזיק רק למעשן עצמו. הוא יכול להפוך לסיכון עבור החברה. מחקר בריטי מצא ש-74% ממעשני הקנביס ובעלי רשיון נהיגה, נהגו בזמן שהיו מסוממים. 70% מאלו שנהגו, הודו שהיתה לכך השפעה גרועה על נהיגתם.

זכויות יוצרים © 2018  נרקונון  ישראל. כל הזכויות שמורות. נרקונון וסמל נרקונון הינם סימנים מסחריים רשומים וסימני שירות בבעלות האגודה הבינלאומית לחינוך ושיפור החיים והשימוש בהם נעשה בהרשאתה

Call Now Buttonלהתיעצות חייג דילוג לתוכן