אנחנו לא מתייחסים אל המגיעים אלינו כאל מכורים. במקום זאת אנו מעדיפים להתייחס אליהם כסטודנטים כיוון שבמהלך התוכנית שלנו הם לומדים כיצד לעשות את השינויים הנחוצים בחייהם במטרה להפסיק את השימוש בסמים ואלכוהול. חינוך לגמילה בשלבים מקל על התהליך וגורם
לסטודנט להתקדם בקצב האישי שלו.

צעדי החינוך לגמילה בשלבים
חינוך לגמילה פיזית – תהליך זה יכול להיות קשה וזו הסיבה שאנו ממנים חברי צוות מאומנים, שקיבלו הכשרה מיוחדת, המלווים ותומכים בסטודנט 24 שעות ביממה לאורך תהליך הגמילה העצמי שלהם.
הסטודנטים זוכים לסביבה פרטית ורגועה במהלך התהליך  וזאת בנוסף לסיועים מיוחדים, ארוחות מזינות, מנוחה רבה ותוספי מזון.

קורסים לכישורי חיים – במהלך קורסים אלו הסטודנטים לומדים למצוא ולנסח פתרונות שיעזרו להם בטיפול בבעיות הניצבות בפניהם בחיים לאחר סיום התוכנית.
התקדמותם האישית מפוקחת ע"י מפקח מיוחד המוודא שהצרכים המיוחדים של כל אחד, טופלו.
קורס תקשורת – קורס זה מתמקד בתרגילי הכשרה מיוחדים העוזרים לסטודנט לעמת – לעמוד מול עצמו ואחרים בנוחות, תוך שימוש במיומנויות  תקשורת טובה. מיומנויות אלו, שהן בעלות ערך רב, משמשות אותם כדי לעזור להם לטפל בנושאים שבעבר, בזמן שהשתמשו בסמים או אלכוהול, התעלמו מהם.
תוכנית הטיהור – Detoxification– חלק זה של התוכנית מסלק את שאריות הסמים שהצטברו ברקמות השומן בגוף לאחר שנים של שימוש בסמים ואלכוהול. משך תהליך זה הוא מספר שבועות. זהו חלק חשוב מאד בתוכנית שלנו, כיוון שמטרתו  להיפטר מהתשוקה לסמים ואלכוהול, ברמה הפיזית.
קורס שיפור הלמידה – חלק מהסטודנטים שלנו לא למדו מעולם כיצד ללמוד באופן נכון.
קורס שיפור הלמידה בנרקונון מלמד אותם להבחין ולהתגבר על מחסומים נפוצים ללמידה. במיומנויות אלו משתמשים בהמשך התוכנית והן מביאות תועלת לבוגרים שלנו ברגע שהם מסיימים את התוכנית וחוזרים לספסל הלימודים או למקומות העבודה.
קורס תקשורת וקליטה חושית – החלק הראשון בקורס זה הוא שלב גבוה יותר של תרגילי ההכשרה. החלק השני מתמקד בתרגילים אובייקטיביים במטרה לשקם את ערנותו של הסטודנט ואת יכולתו לשלוט בפעולותיו ובסביבתו.
קורס עליות וירידות בחיים – קורס זה מלמד את הסטודנט על סוגי אנשים – אנשים בעלי אישיות חברתית ואנטי חברתית.
הבנת בעלי אישיות אלו חיונית להישרדות שלהם לאחר שהם מסיימים את התוכנית.
הידיעה, מי הוא האדם הבונה לעומת האדם הנוטה להרוס, תעזור להם לבחור את חבריהם ומכריהם באופן הרבה יותר טוב. כל סטודנט אחראי לקבלת ההחלטה הסופית אם מי אינם רוצים יותר להיות בקשר לאחר סיום התוכנית. בכל אופן, היועץ ומפקח הקורסים שלנו יעזרו להדריך אותם בבחירותיהם על מנת לוודא שהבינו מי הם האנשים הרוצים להזיק להם ומי הם אלו הנמצאים שם בשבילו לאחר סיום התוכנית.
הקורס לערכים ושלמות אישית – קורס זה מסייע לסטודנטים שלנו לקחת אחריות לפעולותיהם באמצעות תהליך המשחרר ומנקה אותם מהאשמה וצער שהם מסתירים בתוך תוכם.
סיום קורס זה מסייע להם לזכות מחדש בערכי מוסר, אתיקה ושלמות אישית על מנת להקל עליהם ולגרום להם להרגיש טוב יותר לגבי עצמם.
הקורס לשינוי מצבים בחיים –למידת קורס זה נותנת לסטודנטים היכרות והבנה של מצבי קיום שונים (מצבים בחיים). הם לומדים איך לשפר את מצבם תוך כדי כך שהם מיישמים נוסחה מדוייקת. שיעורים אלו ניתנים ליישום ברגע שהם מסיימים את התוכנית ורוצים לשפר את המעמד שלהם בבית, בעבודה או עם חבריהם וקהילתם.
קורס הדרך אל האושר – קורס זה כולל 21 אמרות  הקשורות לכללי מוסר הגיוניים שכאשר יישם  אותם בחיים, האדם ימצא את עצמו בדרך אל האושר.
לדוגמא אמרה מספר 19: "נסה לא לעשות לאחרים דברים שלא היית רוצה שהם יעשו לך".
תוכנית קרב – כחלק מתוכנית הגמילה בשלבים לומדים הסטודנטים להכין עבור עצמם תוכנית קרב. זהו  מדריך כתוב לסטודנט, צעד אחרי צעד, ליישום התוכנית בחייהם ברגע שהם מסיימים אותה. תוכנית קרב של כל סטודנט, נבדקת ע"י מפקח הקורסים והיועץ.

זכויות יוצרים © 2012  נרקונון  ישראל. כל הזכויות שמורות. נרקונון וסמל נרקונון הינם סימנים מסחריים רשומים וסימני שירות בבעלות האגודה הבינלאומית לחינוך ושיפור החיים והשימוש בהם נעשה בהרשאתה.

Call Now Buttonלהתיעצות חייג דילוג לתוכן